ÖVRIGT / Textilier & Vintage / Plädar 10695104
*
nr 1069 5104
Viola Gråsten
(f. 1910), Sverige
Plädar, Ett par, Viola Gråsten (f. 1910)
Viola Gråsten, född 1910 i Finland, död 1994.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 19:48:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 19:28:12
1
500 kr
12/11 19:09:23
2
Vinnande bud
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: plädar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige textilier vintage viola gråsten
-
6374 Dukar
21 st, linne
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:41
-
7199 Minkpäls
Saga Mink, storlek 40 cm
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
7098 Väggbonad
Egypten, Jaquardvävd, omkring sekelskiftet 1900,19..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:30
*
Viola Gråsten
Viola Gråsten, född 1910 i Finland, död 1994.
Läs mer om 50/60-tal
nr 1069 5104
Viola Gråsten
(f. 1910), Sverige
Plädar, Ett par, Viola Gråsten (f. 1910)
Viola Gråsten, född 1910 i Finland, död 1994.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/11 19:28:12 | 1 | 500 kr |
| 12/11 19:09:23 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: plädar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige textilier vintage viola gråsten
-
6374 Dukar
21 st, linne
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:41 -
7199 Minkpäls
Saga Mink, storlek 40 cm
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
7098 Väggbonad
Egypten, Jaquardvävd, omkring sekelskiftet 1900,19..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:30



